Nyrkkiä leukaperiin! Nyrkkiä leukaperiin!
Lätkätappelut @ nyrkkialeukaperiin.com
 
 OhjeOhje   HakuHaku   KäyttäjälistaKäyttäjälista   KäyttäjäryhmätKäyttäjäryhmät   RekisteröidyRekisteröidy 
 KäyttäjätiedotKäyttäjätiedot   Kirjaudu sisään tarkistaaksesi yksityiset viestitKirjaudu sisään tarkistaaksesi yksityiset viestit   Kirjaudu sisäänKirjaudu sisään 

Aasian Liiga eli Asia League Ice Hockey

 
Lähetä uusi viesti   Vastaa viestiin    Nyrkkiä leukaperiin! Foorumin päävalikko -> Muut sarjat
Näytä edellinen aihe :: Näytä seuraava aihe  
Kirjoittaja Viesti
Vasara
Heavyweight
Heavyweight


Liittynyt: 02 Hel 2005
Viestejä: 10138
Paikkakunta: Espoo

LähetäLähetetty: Kes Jou 18, 2013 11:39 pm    Viestin aihe: Aasian Liiga eli Asia League Ice Hockey Vastaa lainaamalla viestiä

Jaa, miksi Aasian Liiga? No, tein vähän tutkimuksia ja tässä syy:

2003-2004
15.11.2003, Kiyoshi Fujita (Kokudo) vs Kyung-Tae Kim (Halla Winia), molemmat 5+PRK
29.11.2003, Yutaka Ono (Nikko) vs Toru Kamino (Kokudo), molemmat 5+PRK
20.12.2003, Chris Yule & Kiyoshi Fujita (Kokudo) vs Kazuyoshi Yamaguchi & Takayuki Sakai (Nikko), kaikki OR
18.1.2004, Michal Madl (Halla Winia) vs Yosuke Kon (Kokudo), Madl 2+2+10min, Kon 2min
18.1.2004, Sang-Woon Bae (Halla Winia) vs ??? (Kokudo), Bae 2+2+10min


2004-2005
Runkosarja
25.9.2004, Kanji Arisawa (Nikko) vs Hyun-Dae Shin (Anyang Halla), Arisawa 5+PRK, Shin 2min
26.9.2004, Qingmin Li (Harbin) vs Kengo Ito (Nippon), Li 2+2+10min, Ito 2min
2.10.2004, Tadahiro Murai, Kanji Arisawa, Yoshinori Iimura & Yutaka Ono (Nikko) vs Bingyu Lang, Ye Wang, Haiquan Zhang & Nan Fu (Qiqihar), kaikki 5+PRK
10.10.2004, Taro Nihei (Nippon) vs Kojiro Tsuji (Nikko), molemmat OR
12.10.2004, Gen Ishioka (Oji) vs Masaru Kasai (Nikko), molemmat 2+5+PRK
21.10.2004, Yoshinori Iimura (Nikko) vs Chao Du (Harbin), Iimura 2+2+10min, Du 2+2min
30.10.2004, Han-Sung Kim (Anyang Halla) vs Masaru Kasai (Nikko), Kim 2+OR, Kasai 2min
6.11.2004, Young-Ho Bae (Anyang Halla) vs Makoto Kawashima (Oji), molemmat 5+PRK
26.11.2004, Burt Henderson (Oji) vs Qingming Li (Harbin), Henderson OR+PRK, Li 2+OR,
26.11.2004, Tetsya Saito (Oji) vs Dahai Wang (Harbin), molemmat 5+PRK
27.11.2004, Tavis Hansen (Oji) vs ??? (Harbin), Hansen 5+PRK
14.12.2004, Dmitry Shulakov (Amur) vs Qingyuan Meng (Harbin), molemmat 5+PRK
26.12.2004, Tavis Hansen & Aaron Keller (Oji) vs Kanji Arisawa & Kazuma Takahashi (Nikko), kaikki 5+PRK
28.12.2004, Yang Zhang (Harbin) vs Kang-Hyun Kim (Anyang Halla), molemmat 2+5+PRK
25.2.2005, Hongchao Sui (Harbin) vs Masato Domeki (Oji), molemmat 5+PRK
26.2.2005, Hongchao Sui (Harbin) vs Yuta Numata (Oji), Sui 5+PRK, Numata 2min
Playoffs
22.3.2005, Daisuke Haratake (Nippon) vs Chris Yule (Kokudo), molemmat 2+2+10min

2005-2006
Runkosarja

24.9.2005, Guoyang Li (Harbin) vs Fredrik Näsvall (Nordic Vikings), molemmat 5+PRK
25.9.2005, Young-Ho Bae (Anyang Halla) vs Eu-Serk Shin (Kangwon Land), Bae 10min, Shin 5+PRK
4.10.2005, Kwon-Jae Lee & Cheol-Hee Lee (Kangwon Land) vs Lei Gao, Qingming Li & Wubin Liu (Harabin), kaikki 5+PRK
8.10.2005, Yosuke Kon (Kokudo) vs Kyung-Tae Kim (Anyang Halla), Kon 2+2+10min, Kim 2+10min
20.10.2005, Yudi Zhou (Qiqihar) vs Sho Sato (Kokudo), Zhou 5+PRK, Sato 2min
20.10.2005, Michael Tobin & Daniel Donnette (Kangwon Land) vs Burt Henderson & Tetsuya Saito (Oji), Tobin & Henderson 2+10min, Donnette 2min, Saito 2+2+10min
26.10.2005, Sung-Min Park (Anyang Halla) vs Kown-Jae Lee (Kangwon Land), Park 5+PRK, Lee 2+2min
5.11.2005, Tomohiko Uchiyama & Shuji Masuko (Kokudo) vs Kwon-Jae Lee & Jong-Koo Lee (Kangwon Land), Uchiyama & JK Lee 5+PRK, Masuko 2+2min, KJ Lee 2+2+5+PRK
6.11.2005, Joel Prpic (Kokudo) vs Chi-Young Benedict Song (Kangwon Land), Prpic 2+2min, Song 2+2+10min
7.11.2005, Yuta Numata (Oji) vs Yudi Zhou (Qiqihar), Numata 2+5+PRK, Zhou 5+PRK
7.11.2005, Junichi Takahashi, Katsuhiko Azuma, Hiroki Chiba & Tomohiro Sonoda (Oji) vs Tian Ge, Liang Dong, Ye Wang & Lei Chen (Qiqihar), kaikille 5+PRK
13.11.2005, Joshua Liebenow (Kangwon Land) vs Jiang Hu (Qiqihar), Liebenow 10min, Hu 2+2+10min
30.11.2005, Aaron Keller (Oji) vs Michael Tobin (Kangwon Land), molemmat 5+PRK
30.11.2005, Robert Komao Miwa (Oji) vs Seoung-Hyun Moon, molemmat 2+2+10min
2.12.2005, ??? (Anyang Halla) vs Feng Hou (Qiqihar), Hou 5+PRK
2.12.2005, Kyung-Won Yoon (Anyang Halla) vs Qingyuan Meng (Qiqihar), molemmat 5+PRK
8.12.2005, Kiyoshi Fujita (Kokudo) vs Qingming Li (Harbin), Fujita 2min, Li 5+PRK
11.12.2005, Stephen Howard & Daniel Donnette (Kangwon Land) vs Tetsuo Setaka & Yoon-Ki Lee (Anyang Halla), kaikki 5+PRK
13.12.2005, Yang Zhang (Harbin) vs Hiroaki Kobayashi (Nippon), Zhang 5+PRK, Kobayashi 2min
17.12.2005, Joel Dyck (Nippon) vs Toru Kamino (Kokudo), Dyck 2+2+2+10min, Kamino 2+2+10min
21.12.2005, Kiyoshi Fujita (Kokudo) vs Kota Shinohara (Nikko), Fujita 2+2+10min, Shinohara 2min
24.12.2005, Daisuke Haratake (Nippon) vs Chris Paradise (Nikko), Haratake 5+PRK, Paradise 2+5+PRK
26.1.2006, Seoung-Hyun Moon, Jong-Koo Lee & Kwon-Jae Lee (Kangwon Land) vs Wille Söderlind, Stefan Sterner & Peter Andersson (Nordic Vikings), Moon, JK Lee & Sterner 2+2+10min, KJ Lee & Söderlind 2+2+PRK, Andersson 5+PRK
Playoffs
18.2.2006, Koji Kayamori (Kokudo) vs Kaku Sato (Nikko), molemmat 5+PRK

2006-2007
Runkosarja

1.10.2006, Yugo Hagiwara (Nikko) vs Weiyang Zhang (Hosa), molemmat 5+PRK
22.10.2006, Dong-Hwan Kim, Kwon-Jae Lee, Jung-Sik Choi, Jae-Joon Kwak & Min-Kyu Kim (Kangwon Land) vs Xue Liu, Dakai Wang, Chao Du, Qingming Li, Qingyuan Meng & Feng Hou (Hosa), DH Kim, Lee, Choi, Kwak, MK Kim, Du, Li & Meng 5+PRK. Liu 2min Wang 2+2min, Hoy OR
25.10.2006, Tim Smith & Kyu-Hyun Kim (Kangwon Land) vs Xingguo Su, Dakai Wang & Yidong Qu (Hosa), Smith, Kim, Wang & Qu 5+PRK, Su 2+2+OR
3.12.2006, Kevin Hisaki Kimura, Takayuki Ono, Yutaka Ono, Ryota Mita & Masakazu Sato (Nikko) vs Kunpeng Liu, Chao Sun, Xin Guo, Jiang Hu, Bingyu Lang, Dapeng An, Ming Xie, Nan Fu (Changchun), Fu OR, muut 5+PRK, peli keskeytettiin ajassa 34:14
7.1.2007, ??? (Nippon) vs Yosuke Kon (Seibu), Kon 5+PRK
13.1.2007, Hiroyuki Miura (Seibu) vs Tetsuya Saito (Oji), Miura 2+10min, Saito 2+2+10min
21.1.2007, Myong-Woo Lee, Pontus Moren & Tim Smith (Kangwon Land) vs Tetsuo Setaka, Kyung-Won Yoon & Yoon-Ki Lee (Anyang Halla), MW Lee & Setaka 2+2+10min, Moren, Smith, YK Lee 2+2min, Yoon 2+5+PRK
21.1.2007, Byoung-Wook Hwang (Kangwon Land) vs Kwon-Joon Lee, molemmat 2+2+10min
Playoffs
3.3.2007, Keiji Sasaki (Seibu) vs Yugo Hagiwara (Nikko), Sasaki 2+2+10min, Hagiwara 2+10min
4.3.2007, Ryuichi Kawai (Seibu) vs Kevin Hisaki Kimura (Nikko), Kawai 2+5+PRK, Kimura 5+PRK

2007-2008
Runkosarja

29.9.2007, Jason Beeman (China Sharks) vs Keisuke Toda (Nikko), molemmat 5+PRK
18.11.2007, Yuta Soyama (Oji) vs Kaku Sato (Nikko), Soyama 2+2+10min, Sato 2+2min
22.11.2007, Patrick Hucko, Sung-Min Park & Han-Sung Kim (Anyang Halla) vs Dan Knapp, Keegan McAvoy & Jason Beeman (China Sharks), Hucko 2+2min, Park, Knapp & McAvoy 2+2+10min, Kim & Beeman 2+2+2+10min
25.12.2007, Alex Kim (High1) vs Weiyang Zhang (China Sharks), molemmat 2+2+10min
29.12.2007, Kiyoshi Fujita (Seibu) vs Aaron Keller (Oji), molemmat 5+PRK
30.12.2007, Takahito Suzuki & Yosuke Kon (Seibu) vs Masafumi Ogawa & Akihito Kawamoto (Oji), Suzuki & Ogawa 2+2+10min, Kon & Kawamoto 2+2min
30.12.2007, Richard Rochefort (Seibu) vs Akifumi Okuyama (Oji), molemmat 5+PRK
30.12.2007, Joel Prpic (Seibu) vs Nobuhiro Sugawara (Oji), Prpic OR, Sugawara 5+PRK
13.1.2008, Hong-Il Kim (Anyang Halla) vs Hiroyuki Miura (Seibu), Kim OR, Miura 5+PRK
16.1.2008, Tetsuya Saito (Oji) vs Jung-Sik Choi (High1), Saito 2+2min, Choi 2+2+10min
Playoffs
2.3.2008, Joel Prpic, Masahiro Kawamura & Kiyoshi Fujita (Seibu) vs Ryan Haruo Kuwabara, Tyson Nash & Jamie McLennan (Nippon), Prpic, Kawamura, Kuwabara & McLennan 2+2min, Fujita 2min, Nash 2+2+5+PRK

2008-2009
Runkosarja

14.10.2008, Dahai Wang (China Sharks) vs Richard Rochefort (Seibu), molemmat 2+2+10min
26.10.2008, Jun Tonosaki, Yoshinori Iimura & Kengo Ito (Nippon) vs Kaku Sato, Masakazu Sato, & Lei Chen (China Sharks), Tonosaki, Iimura Ito & K Sato 2+2min, M Sato 2+2+10min, Chen 2+2+5+PRK
15.11.2008, Joel Prpic (Seibu) vs Tetsuya Saito (Oji), molemmat 2+2+10min
7.12.2008, Jason Beeman, Zhinan Cui, Adam Taylor & Dachuan Guo (China Sharks) vs Kyung-Won Yoon & Dong-Hwan Song (Anyang Halla), Beeman, Cui, Taylor & Song 2+2min, Guo & Yoon 2+2+2+10min
21.12.2008, Takafumi Yamashita (Oji) vs Takayuzi Ono (Nikko), molemmat OR
28.12.2008, Kwon-Joon Lee & Kwun-Jae Lee (Anyang Halla) vs Chris Allen & Ryan Haruo Kuwabara (High1), Kwon-Joon Lee, Allen & Kuwabara 2+2+10min, Kwun-Jae Lee 2min väkivaltaisuus+5+PRK korkea maila
17.1.2009, Kyung-Won Joon (Anyang Halla) vs Joel Prpic (Seibu), Joon 2+2+10min, Prpic 2+2min
Playoffs
13.3.2009, Ryuichi Kawai & Richard Rochefort (Seibu) vs Yoshinori Iimura & Chris Yule (Nippon), Kawai, Rochefort & Yule 5+PRK, Iimura 2min

2009-2010
Runkosarja

27.9.2009, Bingyu Lang (China Dragon) vs Tetsuya Saito (Oji), molemmat 5+PRK
8.10.2009, Yoshikazu Kashino (Tohoku) vs Nan Fu (China Dragon), Kashino 2+2+10min, Fu 2+2+2+10min
17.10.2009, Akifumi Okuyama (Tohoku) vs Kazumasa Sasaki (Oji), molemmat 2+2+10min
17.10.2009, Kentaro Sadamune (Tohoku) vs Tetsuya Saito (Oji), Sadamune 2+2+10min, Saito 2min
21.11.2009, Zhiqiang Wang & Nan Fu (China Dragon) vs Tae-An Kwon & Eun-Joon Kim (High1), Wang 5+PRK, Fu & Kim 2+10min, Kwon 2+2min
22.11.2009, Lei Chen (China Dragon) vs Trevor Gallant (High1), molemmat 5+PRK
17.1.2010, Shuhei Tsuchizuka (Nippon) vs Nan Jiang (China Dragon), molemmat 2+2+10min
Playoffs
17.3.2010, ??? (High1) vs Kwun-Jae Lee (Anyang Halla), Lee 2+2+2+10+PRK

2010-2011
Runkosarja

10.10.2010, Liang Liu (China Dragon) vs Masato Domeki (Oji), Liu 2+10min, Domeki 5+PRK
26.10.2010, Hyun-Soo Kim & Hyung-Joon Kim (High1) vs Tetsuo Setaka & Kojiro Tsuji (Nikko), HS Kim, HJ Kim & Tsuji 2+2min, Setaka 2+2+10min
18.11.2010, Cole Jarrett (Tohoku) vs Jung-Sik Choi (High1), molemmat 5+PRK
11.12.2010, Yosuke Kon (Oji) vs Kazuma Takahashi (Nikko), Kon 2+10min, Takahashi 2+2+10min
25.12.2010, Masafumi Ogawa (Oji) vs Hyeok Kim (Tohoku), molemmat 2+2+10min
Playoffs
27.2.2011, Chris Yule & Motokomi Satagami (Nippon) vs Cole Jarrett & Kentaro Sadamune (Tohoku), Yule 2+2min, Satagami 2+2+PRK, Jarrett 2+2+10min, Sadamune 2+10+PRK

2011-2012
Runkosarja

25.9.2011, Takayuki Ono (Nikko) vs Takuro Yamashita (Tohoku), molemmat 2+2+10min
16.11.2011, Kazuyoshi Yamaguchi (Nikko) vs Michael Swift (High1), molemmat 2+2+2+10min
19.11.2011, Takuma Kawai (Tohoku) vs Oren Eizenman (High1), molemmat 2+2+10min
28.1.2012, Yosuke Kon (Oji) vs Yoon-Hwan Kim (Anyang Halla), molemmat 2+2+10min
19.2.2012, Takeshi Saito (Oji) vs Paul Albers (Tohoku), Saito 2min, Albers 2+2+10min
Playoffs
17.3.2012, Yosuke Kon (Oji) vs Andrew Kozek (Nikko), molemmat 2+2+10min

2012-2013
19.9.2012, Michael Swift (High1) vs Makoto Kawashima (Oji), Swift 5+PRK, Kawashima 10min
16.10.2012, Ryo Tanaka (Tohoku) vs Tae-Hwan Park (Anyang Halla), Tanaka 2+2min, Park 2+2+10min
27.10.2012, Tae-Hwan Park (Anyang Halla) vs Michael Swift (High1), molemmat 2+2+10min
24.12.2012, Hyung-Joon Kim (High1) vs Rob Jarvis (China Dragon), Kim 2+2+10min, Jarvis 2min
5.1.2013, Hao Zhang (China Dragon) vs Min-Woo Lee (Anyang Halla), molemmat 5+PRK
6.1.2013, Yosuke Haga (Oji) vs Mike Radja (Nippon), molemmat 2+2+10min
12.1.2013, Tae-Hwan Park (Anyang Halla) vs Yuho Hagiwara (Tohoku), molemmat 2+2+10min
13.1.2013, Jung-Hyun Ahn & Ji-Min Kim (Anyang Halla) vs Justin Fletcher & Brad Farynuk (Tohoku), Ahn 2+2+10+PRK, Kim, Fletcher & Farynuk 2+2+10min
28.1.2013, Dachuan Guo (China Dragon) vs Takahito Suzuki (Nikko), Guo 2+2+10min, Suzuki 2min
17.2.2013, Kenta Takagi (Nippon) vs Tengyi Fu (China Dragon), Takagi 2min, Fu 5+PRK
21.2.2013, Yuya Yamada (Nikko) vs Michael Swift (High1), Yamada 2+2+10min, Swift 2+2min

2013-2014
21.9.2013, Min-Woo Lee (Anyang Halla) vs ??? (High1), Lee 5+PRK
28.9.2013, Tae-Hwan Park (Anyang Halla) vs Jun Tonosaki (Nippon), Park 2+2+2+10min, Tonosaki 2min
6.10.2013, David Bonk (Nikko) vs Shinya Yanadori (Nippon), Bonk 2+2+10min, Yanadori 2min
23.10.2013, ??? (Anyang Halla) vs Kazuma Iwamoto (Nikko), Iwamoto 5+PRK
23.10.2013, Tae-Hwan Park (Anyang Halla) vs Junichi Takahashi (Nikko), Park 2+2+10min, Takahashi 2+10min
29.10.2013, Masahito Nishiwaki (Nippon) vs Woo-Sang Park (Sangmun), Nishiwaki 2+2+10min, Park 2min
5.11.2013, Kyohei Kikuchi (Tohoku) vs Tae-Hwan Park (Anyang Halla), molemmat 5+PRK
16.11.2013, Yugo Hagiwara (Tohoku) vs Michael Budd (China Dragon), Hagiwara 2+2+2+10min, Budd 2+2+10min
21.11.2013, Tyadg McGauley (Nikko) vs Tianxiang Xia (China Dragon), McGauley 2+2+10min, Xia 2+10min selästä taklaaminen+5+PRK väkivaltaisuus
21.11.2013, Naoya Fukuzawa (Nikko) vs Chang Zheng (China Dragon), molemmat 5+PRK

Ja hei, olen itse nähnyt kiinalaisten pelaavan ja tappelevan mutta en olisi silti uskonut että ihan tällaista menoa
_________________
"vittuako joku ministeri tulee kertomaan miten lätkää pelataan?"
-kaveri toisella foorumilla

Nyrkki@Facebook
Takaisin alkuun
Näytä käyttäjän tiedot Lähetä yksityinen viesti Käy lähettäjän sivustolla
Näytä edelliset viestit:   
Lähetä uusi viesti   Vastaa viestiin    Nyrkkiä leukaperiin! Foorumin päävalikko -> Muut sarjat Kaikki ajat ovat GMT + 2 tuntia
Sivu 1 Yht. 1

 
Siirry:  
Et voi kirjoittaa uusia viestejä tässä foorumissa
Et voi vastata viesteihin tässä foorumissa
Et voi muokata viestejäsi tässä foorumissa
Et voi poistaa viestejäsi tässä foorumissa
Et voi äänestää tässä foorumissa


Powered by phpBB 2.0.11 © 2001, 2002 phpBB Group