Vasara Heavyweight
Liittynyt: 02 Hel 2005 Viestejä: 10775 Paikkakunta: Nummela City
|
Lähetetty: Kes Jou 18, 2013 11:39 pm Viestin aihe: Aasian Liiga eli Asia League Ice Hockey |
|
|
Jaa, miksi Aasian Liiga? No, tein vähän tutkimuksia ja tässä syy:
2003-2004
15.11.2003, Kiyoshi Fujita (Kokudo) vs Kyung-Tae Kim (Halla Winia), molemmat 5+PRK
29.11.2003, Yutaka Ono (Nikko) vs Toru Kamino (Kokudo), molemmat 5+PRK
20.12.2003, Chris Yule & Kiyoshi Fujita (Kokudo) vs Kazuyoshi Yamaguchi & Takayuki Sakai (Nikko), kaikki OR
18.1.2004, Michal Madl (Halla Winia) vs Yosuke Kon (Kokudo), Madl 2+2+10min, Kon 2min
18.1.2004, Sang-Woon Bae (Halla Winia) vs ??? (Kokudo), Bae 2+2+10min
2004-2005
Runkosarja
25.9.2004, Kanji Arisawa (Nikko) vs Hyun-Dae Shin (Anyang Halla), Arisawa 5+PRK, Shin 2min
26.9.2004, Qingmin Li (Harbin) vs Kengo Ito (Nippon), Li 2+2+10min, Ito 2min
2.10.2004, Tadahiro Murai, Kanji Arisawa, Yoshinori Iimura & Yutaka Ono (Nikko) vs Bingyu Lang, Ye Wang, Haiquan Zhang & Nan Fu (Qiqihar), kaikki 5+PRK
10.10.2004, Taro Nihei (Nippon) vs Kojiro Tsuji (Nikko), molemmat OR
12.10.2004, Gen Ishioka (Oji) vs Masaru Kasai (Nikko), molemmat 2+5+PRK
21.10.2004, Yoshinori Iimura (Nikko) vs Chao Du (Harbin), Iimura 2+2+10min, Du 2+2min
30.10.2004, Han-Sung Kim (Anyang Halla) vs Masaru Kasai (Nikko), Kim 2+OR, Kasai 2min
6.11.2004, Young-Ho Bae (Anyang Halla) vs Makoto Kawashima (Oji), molemmat 5+PRK
26.11.2004, Burt Henderson (Oji) vs Qingming Li (Harbin), Henderson OR+PRK, Li 2+OR,
26.11.2004, Tetsya Saito (Oji) vs Dahai Wang (Harbin), molemmat 5+PRK
27.11.2004, Tavis Hansen (Oji) vs ??? (Harbin), Hansen 5+PRK
14.12.2004, Dmitry Shulakov (Amur) vs Qingyuan Meng (Harbin), molemmat 5+PRK
26.12.2004, Tavis Hansen & Aaron Keller (Oji) vs Kanji Arisawa & Kazuma Takahashi (Nikko), kaikki 5+PRK
28.12.2004, Yang Zhang (Harbin) vs Kang-Hyun Kim (Anyang Halla), molemmat 2+5+PRK
25.2.2005, Hongchao Sui (Harbin) vs Masato Domeki (Oji), molemmat 5+PRK
26.2.2005, Hongchao Sui (Harbin) vs Yuta Numata (Oji), Sui 5+PRK, Numata 2min
Playoffs
22.3.2005, Daisuke Haratake (Nippon) vs Chris Yule (Kokudo), molemmat 2+2+10min
2005-2006
Runkosarja
24.9.2005, Guoyang Li (Harbin) vs Fredrik Näsvall (Nordic Vikings), molemmat 5+PRK
25.9.2005, Young-Ho Bae (Anyang Halla) vs Eu-Serk Shin (Kangwon Land), Bae 10min, Shin 5+PRK
4.10.2005, Kwon-Jae Lee & Cheol-Hee Lee (Kangwon Land) vs Lei Gao, Qingming Li & Wubin Liu (Harabin), kaikki 5+PRK
8.10.2005, Yosuke Kon (Kokudo) vs Kyung-Tae Kim (Anyang Halla), Kon 2+2+10min, Kim 2+10min
20.10.2005, Yudi Zhou (Qiqihar) vs Sho Sato (Kokudo), Zhou 5+PRK, Sato 2min
20.10.2005, Michael Tobin & Daniel Donnette (Kangwon Land) vs Burt Henderson & Tetsuya Saito (Oji), Tobin & Henderson 2+10min, Donnette 2min, Saito 2+2+10min
26.10.2005, Sung-Min Park (Anyang Halla) vs Kown-Jae Lee (Kangwon Land), Park 5+PRK, Lee 2+2min
5.11.2005, Tomohiko Uchiyama & Shuji Masuko (Kokudo) vs Kwon-Jae Lee & Jong-Koo Lee (Kangwon Land), Uchiyama & JK Lee 5+PRK, Masuko 2+2min, KJ Lee 2+2+5+PRK
6.11.2005, Joel Prpic (Kokudo) vs Chi-Young Benedict Song (Kangwon Land), Prpic 2+2min, Song 2+2+10min
7.11.2005, Yuta Numata (Oji) vs Yudi Zhou (Qiqihar), Numata 2+5+PRK, Zhou 5+PRK
7.11.2005, Junichi Takahashi, Katsuhiko Azuma, Hiroki Chiba & Tomohiro Sonoda (Oji) vs Tian Ge, Liang Dong, Ye Wang & Lei Chen (Qiqihar), kaikille 5+PRK
13.11.2005, Joshua Liebenow (Kangwon Land) vs Jiang Hu (Qiqihar), Liebenow 10min, Hu 2+2+10min
30.11.2005, Aaron Keller (Oji) vs Michael Tobin (Kangwon Land), molemmat 5+PRK
30.11.2005, Robert Komao Miwa (Oji) vs Seoung-Hyun Moon, molemmat 2+2+10min
2.12.2005, ??? (Anyang Halla) vs Feng Hou (Qiqihar), Hou 5+PRK
2.12.2005, Kyung-Won Yoon (Anyang Halla) vs Qingyuan Meng (Qiqihar), molemmat 5+PRK
8.12.2005, Kiyoshi Fujita (Kokudo) vs Qingming Li (Harbin), Fujita 2min, Li 5+PRK
11.12.2005, Stephen Howard & Daniel Donnette (Kangwon Land) vs Tetsuo Setaka & Yoon-Ki Lee (Anyang Halla), kaikki 5+PRK
13.12.2005, Yang Zhang (Harbin) vs Hiroaki Kobayashi (Nippon), Zhang 5+PRK, Kobayashi 2min
17.12.2005, Joel Dyck (Nippon) vs Toru Kamino (Kokudo), Dyck 2+2+2+10min, Kamino 2+2+10min
21.12.2005, Kiyoshi Fujita (Kokudo) vs Kota Shinohara (Nikko), Fujita 2+2+10min, Shinohara 2min
24.12.2005, Daisuke Haratake (Nippon) vs Chris Paradise (Nikko), Haratake 5+PRK, Paradise 2+5+PRK
26.1.2006, Seoung-Hyun Moon, Jong-Koo Lee & Kwon-Jae Lee (Kangwon Land) vs Wille Söderlind, Stefan Sterner & Peter Andersson (Nordic Vikings), Moon, JK Lee & Sterner 2+2+10min, KJ Lee & Söderlind 2+2+PRK, Andersson 5+PRK
Playoffs
18.2.2006, Koji Kayamori (Kokudo) vs Kaku Sato (Nikko), molemmat 5+PRK
2006-2007
Runkosarja
1.10.2006, Yugo Hagiwara (Nikko) vs Weiyang Zhang (Hosa), molemmat 5+PRK
22.10.2006, Dong-Hwan Kim, Kwon-Jae Lee, Jung-Sik Choi, Jae-Joon Kwak & Min-Kyu Kim (Kangwon Land) vs Xue Liu, Dakai Wang, Chao Du, Qingming Li, Qingyuan Meng & Feng Hou (Hosa), DH Kim, Lee, Choi, Kwak, MK Kim, Du, Li & Meng 5+PRK. Liu 2min Wang 2+2min, Hoy OR
25.10.2006, Tim Smith & Kyu-Hyun Kim (Kangwon Land) vs Xingguo Su, Dakai Wang & Yidong Qu (Hosa), Smith, Kim, Wang & Qu 5+PRK, Su 2+2+OR
3.12.2006, Kevin Hisaki Kimura, Takayuki Ono, Yutaka Ono, Ryota Mita & Masakazu Sato (Nikko) vs Kunpeng Liu, Chao Sun, Xin Guo, Jiang Hu, Bingyu Lang, Dapeng An, Ming Xie, Nan Fu (Changchun), Fu OR, muut 5+PRK, peli keskeytettiin ajassa 34:14
7.1.2007, ??? (Nippon) vs Yosuke Kon (Seibu), Kon 5+PRK
13.1.2007, Hiroyuki Miura (Seibu) vs Tetsuya Saito (Oji), Miura 2+10min, Saito 2+2+10min
21.1.2007, Myong-Woo Lee, Pontus Moren & Tim Smith (Kangwon Land) vs Tetsuo Setaka, Kyung-Won Yoon & Yoon-Ki Lee (Anyang Halla), MW Lee & Setaka 2+2+10min, Moren, Smith, YK Lee 2+2min, Yoon 2+5+PRK
21.1.2007, Byoung-Wook Hwang (Kangwon Land) vs Kwon-Joon Lee, molemmat 2+2+10min
Playoffs
3.3.2007, Keiji Sasaki (Seibu) vs Yugo Hagiwara (Nikko), Sasaki 2+2+10min, Hagiwara 2+10min
4.3.2007, Ryuichi Kawai (Seibu) vs Kevin Hisaki Kimura (Nikko), Kawai 2+5+PRK, Kimura 5+PRK
2007-2008
Runkosarja
29.9.2007, Jason Beeman (China Sharks) vs Keisuke Toda (Nikko), molemmat 5+PRK
18.11.2007, Yuta Soyama (Oji) vs Kaku Sato (Nikko), Soyama 2+2+10min, Sato 2+2min
22.11.2007, Patrick Hucko, Sung-Min Park & Han-Sung Kim (Anyang Halla) vs Dan Knapp, Keegan McAvoy & Jason Beeman (China Sharks), Hucko 2+2min, Park, Knapp & McAvoy 2+2+10min, Kim & Beeman 2+2+2+10min
25.12.2007, Alex Kim (High1) vs Weiyang Zhang (China Sharks), molemmat 2+2+10min
29.12.2007, Kiyoshi Fujita (Seibu) vs Aaron Keller (Oji), molemmat 5+PRK
30.12.2007, Takahito Suzuki & Yosuke Kon (Seibu) vs Masafumi Ogawa & Akihito Kawamoto (Oji), Suzuki & Ogawa 2+2+10min, Kon & Kawamoto 2+2min
30.12.2007, Richard Rochefort (Seibu) vs Akifumi Okuyama (Oji), molemmat 5+PRK
30.12.2007, Joel Prpic (Seibu) vs Nobuhiro Sugawara (Oji), Prpic OR, Sugawara 5+PRK
13.1.2008, Hong-Il Kim (Anyang Halla) vs Hiroyuki Miura (Seibu), Kim OR, Miura 5+PRK
16.1.2008, Tetsuya Saito (Oji) vs Jung-Sik Choi (High1), Saito 2+2min, Choi 2+2+10min
Playoffs
2.3.2008, Joel Prpic, Masahiro Kawamura & Kiyoshi Fujita (Seibu) vs Ryan Haruo Kuwabara, Tyson Nash & Jamie McLennan (Nippon), Prpic, Kawamura, Kuwabara & McLennan 2+2min, Fujita 2min, Nash 2+2+5+PRK
2008-2009
Runkosarja
14.10.2008, Dahai Wang (China Sharks) vs Richard Rochefort (Seibu), molemmat 2+2+10min
26.10.2008, Jun Tonosaki, Yoshinori Iimura & Kengo Ito (Nippon) vs Kaku Sato, Masakazu Sato, & Lei Chen (China Sharks), Tonosaki, Iimura Ito & K Sato 2+2min, M Sato 2+2+10min, Chen 2+2+5+PRK
15.11.2008, Joel Prpic (Seibu) vs Tetsuya Saito (Oji), molemmat 2+2+10min
7.12.2008, Jason Beeman, Zhinan Cui, Adam Taylor & Dachuan Guo (China Sharks) vs Kyung-Won Yoon & Dong-Hwan Song (Anyang Halla), Beeman, Cui, Taylor & Song 2+2min, Guo & Yoon 2+2+2+10min
21.12.2008, Takafumi Yamashita (Oji) vs Takayuzi Ono (Nikko), molemmat OR
28.12.2008, Kwon-Joon Lee & Kwun-Jae Lee (Anyang Halla) vs Chris Allen & Ryan Haruo Kuwabara (High1), Kwon-Joon Lee, Allen & Kuwabara 2+2+10min, Kwun-Jae Lee 2min väkivaltaisuus+5+PRK korkea maila
17.1.2009, Kyung-Won Joon (Anyang Halla) vs Joel Prpic (Seibu), Joon 2+2+10min, Prpic 2+2min
Playoffs
13.3.2009, Ryuichi Kawai & Richard Rochefort (Seibu) vs Yoshinori Iimura & Chris Yule (Nippon), Kawai, Rochefort & Yule 5+PRK, Iimura 2min
2009-2010
Runkosarja
27.9.2009, Bingyu Lang (China Dragon) vs Tetsuya Saito (Oji), molemmat 5+PRK
8.10.2009, Yoshikazu Kashino (Tohoku) vs Nan Fu (China Dragon), Kashino 2+2+10min, Fu 2+2+2+10min
17.10.2009, Akifumi Okuyama (Tohoku) vs Kazumasa Sasaki (Oji), molemmat 2+2+10min
17.10.2009, Kentaro Sadamune (Tohoku) vs Tetsuya Saito (Oji), Sadamune 2+2+10min, Saito 2min
21.11.2009, Zhiqiang Wang & Nan Fu (China Dragon) vs Tae-An Kwon & Eun-Joon Kim (High1), Wang 5+PRK, Fu & Kim 2+10min, Kwon 2+2min
22.11.2009, Lei Chen (China Dragon) vs Trevor Gallant (High1), molemmat 5+PRK
17.1.2010, Shuhei Tsuchizuka (Nippon) vs Nan Jiang (China Dragon), molemmat 2+2+10min
Playoffs
17.3.2010, ??? (High1) vs Kwun-Jae Lee (Anyang Halla), Lee 2+2+2+10+PRK
2010-2011
Runkosarja
10.10.2010, Liang Liu (China Dragon) vs Masato Domeki (Oji), Liu 2+10min, Domeki 5+PRK
26.10.2010, Hyun-Soo Kim & Hyung-Joon Kim (High1) vs Tetsuo Setaka & Kojiro Tsuji (Nikko), HS Kim, HJ Kim & Tsuji 2+2min, Setaka 2+2+10min
18.11.2010, Cole Jarrett (Tohoku) vs Jung-Sik Choi (High1), molemmat 5+PRK
11.12.2010, Yosuke Kon (Oji) vs Kazuma Takahashi (Nikko), Kon 2+10min, Takahashi 2+2+10min
25.12.2010, Masafumi Ogawa (Oji) vs Hyeok Kim (Tohoku), molemmat 2+2+10min
Playoffs
27.2.2011, Chris Yule & Motokomi Satagami (Nippon) vs Cole Jarrett & Kentaro Sadamune (Tohoku), Yule 2+2min, Satagami 2+2+PRK, Jarrett 2+2+10min, Sadamune 2+10+PRK
2011-2012
Runkosarja
25.9.2011, Takayuki Ono (Nikko) vs Takuro Yamashita (Tohoku), molemmat 2+2+10min
16.11.2011, Kazuyoshi Yamaguchi (Nikko) vs Michael Swift (High1), molemmat 2+2+2+10min
19.11.2011, Takuma Kawai (Tohoku) vs Oren Eizenman (High1), molemmat 2+2+10min
28.1.2012, Yosuke Kon (Oji) vs Yoon-Hwan Kim (Anyang Halla), molemmat 2+2+10min
19.2.2012, Takeshi Saito (Oji) vs Paul Albers (Tohoku), Saito 2min, Albers 2+2+10min
Playoffs
17.3.2012, Yosuke Kon (Oji) vs Andrew Kozek (Nikko), molemmat 2+2+10min
2012-2013
19.9.2012, Michael Swift (High1) vs Makoto Kawashima (Oji), Swift 5+PRK, Kawashima 10min
16.10.2012, Ryo Tanaka (Tohoku) vs Tae-Hwan Park (Anyang Halla), Tanaka 2+2min, Park 2+2+10min
27.10.2012, Tae-Hwan Park (Anyang Halla) vs Michael Swift (High1), molemmat 2+2+10min
24.12.2012, Hyung-Joon Kim (High1) vs Rob Jarvis (China Dragon), Kim 2+2+10min, Jarvis 2min
5.1.2013, Hao Zhang (China Dragon) vs Min-Woo Lee (Anyang Halla), molemmat 5+PRK
6.1.2013, Yosuke Haga (Oji) vs Mike Radja (Nippon), molemmat 2+2+10min
12.1.2013, Tae-Hwan Park (Anyang Halla) vs Yuho Hagiwara (Tohoku), molemmat 2+2+10min
13.1.2013, Jung-Hyun Ahn & Ji-Min Kim (Anyang Halla) vs Justin Fletcher & Brad Farynuk (Tohoku), Ahn 2+2+10+PRK, Kim, Fletcher & Farynuk 2+2+10min
28.1.2013, Dachuan Guo (China Dragon) vs Takahito Suzuki (Nikko), Guo 2+2+10min, Suzuki 2min
17.2.2013, Kenta Takagi (Nippon) vs Tengyi Fu (China Dragon), Takagi 2min, Fu 5+PRK
21.2.2013, Yuya Yamada (Nikko) vs Michael Swift (High1), Yamada 2+2+10min, Swift 2+2min
2013-2014
21.9.2013, Min-Woo Lee (Anyang Halla) vs ??? (High1), Lee 5+PRK
28.9.2013, Tae-Hwan Park (Anyang Halla) vs Jun Tonosaki (Nippon), Park 2+2+2+10min, Tonosaki 2min
6.10.2013, David Bonk (Nikko) vs Shinya Yanadori (Nippon), Bonk 2+2+10min, Yanadori 2min
23.10.2013, ??? (Anyang Halla) vs Kazuma Iwamoto (Nikko), Iwamoto 5+PRK
23.10.2013, Tae-Hwan Park (Anyang Halla) vs Junichi Takahashi (Nikko), Park 2+2+10min, Takahashi 2+10min
29.10.2013, Masahito Nishiwaki (Nippon) vs Woo-Sang Park (Sangmun), Nishiwaki 2+2+10min, Park 2min
5.11.2013, Kyohei Kikuchi (Tohoku) vs Tae-Hwan Park (Anyang Halla), molemmat 5+PRK
16.11.2013, Yugo Hagiwara (Tohoku) vs Michael Budd (China Dragon), Hagiwara 2+2+2+10min, Budd 2+2+10min
21.11.2013, Tyadg McGauley (Nikko) vs Tianxiang Xia (China Dragon), McGauley 2+2+10min, Xia 2+10min selästä taklaaminen+5+PRK väkivaltaisuus
21.11.2013, Naoya Fukuzawa (Nikko) vs Chang Zheng (China Dragon), molemmat 5+PRK
Ja hei, olen itse nähnyt kiinalaisten pelaavan ja tappelevan mutta en olisi silti uskonut että ihan tällaista menoa _________________ "vittuako joku ministeri tulee kertomaan miten lätkää pelataan?"
-kaveri toisella foorumilla
Nyrkki@Facebook |
|