| Näytä edellinen aihe :: Näytä seuraava aihe |
| Suomen mestari armon vuonna 2013 on? |
| Tappara Tampereelta |
|
55% |
[ 11 ] |
| Ässät Porista |
|
45% |
[ 9 ] |
|
| Ääniä yhteensä : 20 |
|
| Kirjoittaja |
Viesti |
Vasara Heavyweight


Liittynyt: 02 Hel 2005 Viestejä: 10776 Paikkakunta: Nummela City
|
Lähetetty: Maa Huh 08, 2013 10:35 pm Viestin aihe: Finaalit: Tappara-Ässät |
|
|
SM-liigan finaaleissa kohtaavat tänä vuonna runkosarjan 2. Tappara ja 4. Ässät.
Pelipäivät:
15.4.
17.4.
19.4.
20.4.
22.4. (tarvittaessa)
24.4. (tarvittaessa)
25.4. (tarvittaessa) _________________ "vittuako joku ministeri tulee kertomaan miten lätkää pelataan?"
-kaveri toisella foorumilla
Nyrkki@Facebook
Viimeinen muokkaaja, Vasara pvm Kes Huh 17, 2013 5:57 pm, muokattu 1 kertaa |
|
| Takaisin alkuun |
|
 |
Vieras
|
Lähetetty: Tii Huh 09, 2013 8:06 am Viestin aihe: |
|
|
| Ässät voittaa mut se ratkeaa vasta seitsemännessä finaalipelissä. |
|
| Takaisin alkuun |
|
 |
Ihmiskuula Jäähdyttelijä

Liittynyt: 02 Lok 2008 Viestejä: 713
|
Lähetetty: Tii Huh 09, 2013 10:55 am Viestin aihe: |
|
|
| Kyllähän tämä Mansesteriin menee.. |
|
| Takaisin alkuun |
|
 |
Doull Enforcer


Liittynyt: 03 Hel 2005 Viestejä: 3219
|
|
| Takaisin alkuun |
|
 |
Pugilisti Enforcer


Liittynyt: 27 Hei 2007 Viestejä: 6038 Paikkakunta: Asterixin kylä
|
Lähetetty: Tii Huh 09, 2013 7:33 pm Viestin aihe: |
|
|
Tälle peukut. _________________ ”Muistan vieläkin sen tunteen, kun Laraque luisteli jäähyaition ohi ja sanoi möreällä äänellä: Sammy, you’re fucking dead. Silloin tiesin, että nyt en voi enää perääntyä.” |
|
| Takaisin alkuun |
|
 |
the hammer Legenda

Liittynyt: 13 Huh 2006 Viestejä: 1212 Paikkakunta: jkl
|
Lähetetty: Kes Huh 10, 2013 7:53 pm Viestin aihe: |
|
|
Oisin äänestänyt Ässiä, kiitos kuitenkin tämän peukalonpurijan, Tappara vie... _________________ "Screw you guys... I'm going home!" |
|
| Takaisin alkuun |
|
 |
Pugilisti Enforcer


Liittynyt: 27 Hei 2007 Viestejä: 6038 Paikkakunta: Asterixin kylä
|
Lähetetty: Kes Huh 17, 2013 5:50 pm Viestin aihe: Re: Finaalit: Tappara-Ässät |
|
|
| Vasara kirjoitti: | | runkosarjan 5. Ässät. |
Eikö Ässät ollut neljäs? _________________ ”Muistan vieläkin sen tunteen, kun Laraque luisteli jäähyaition ohi ja sanoi möreällä äänellä: Sammy, you’re fucking dead. Silloin tiesin, että nyt en voi enää perääntyä.” |
|
| Takaisin alkuun |
|
 |
Vasara Heavyweight


Liittynyt: 02 Hel 2005 Viestejä: 10776 Paikkakunta: Nummela City
|
Lähetetty: Kes Huh 17, 2013 5:56 pm Viestin aihe: Re: Finaalit: Tappara-Ässät |
|
|
| Pugilisti kirjoitti: | | Vasara kirjoitti: | | runkosarjan 5. Ässät. |
Eikö Ässät ollut neljäs? |
Juu oli. Tullut näppäily ja/tai ajatusvirhe aloitusviestiä kirjoittaessani. Korjataan. _________________ "vittuako joku ministeri tulee kertomaan miten lätkää pelataan?"
-kaveri toisella foorumilla
Nyrkki@Facebook |
|
| Takaisin alkuun |
|
 |
Pauli#55 Legenda

Liittynyt: 05 Hel 2005 Viestejä: 1354 Paikkakunta: Pori
|
Lähetetty: Tor Huh 18, 2013 6:35 pm Viestin aihe: |
|
|
Jollain tapaa taas tuntee itsensä pikkulapseksi. Niin on varmasti ihan hyvä. _________________ TÄST MÄÄ SAI VIDEOO!!!!! |
|
| Takaisin alkuun |
|
 |
Taitokiekko #50 Jäädytetty

Liittynyt: 25 Tam 2006 Viestejä: 655 Paikkakunta: Tuuliajolla
|
Lähetetty: Per Huh 19, 2013 2:34 am Viestin aihe: |
|
|
| Pauli#55 kirjoitti: | | Jollain tapaa taas tuntee itsensä pikkulapseksi. Niin on varmasti ihan hyvä. |
Hianoa aikaa. Kevät, aurinko paistaa, räystäät tippuu, Isomäen seisomakatsomossa on kuuma kuin helvetissä.
Tosta Luceniuksen tilanteesta voi olla paria mieltä. Turha kyynärellä isku. Mihin ja kuinka paljon Lähteenmäkeä sattu, en osaa vastata. Savinainen-Niemi saatteli kaukalosta, Luceniuksen hanskan ravistelut tuomarien takaa, Niclaksen twiitit torstaina puhelimeen vastaamisesta "Toisin kuin Porissa" tjs. jotka toki poisti melko nopeasti.
Perus Tuukka "Kääpiö" Mäntylää lopussa. Sammalkangas liuku boksin eteen heittää terveiset Tuukalle. Palatessaan vaihtoaitiota kohti tilannetta lukenut ja pelikatkon aikana jäälle astunut Kankaanperä kaartoi Tapsan luokse mutisemaan omat jorinansa. Samalla katkolla kultakuupat Nieminen jäällä ja Savinainen vaihtoaitiossa liki päät vastakkain, moottoriturpina.
Ihmeen hyvin Vellun pinna pitänyt, taktinen muutos JYP-sarjaan verrattuna. Toinen ikitaistelija Niämine sen sijaan lähti melko aikasessa vaiheessa yrittämään vastapommeja, vääntämään. Toki hankki Marttiselle jäähyn 3-1 tilanteessa, joka olis saattanu kääntää pelin luonteen. Otti kovan pommin vastaan Uusikartanolta ekassa hakiessaan kiekkoa omasta päädystä. AUk on rauhallisuuden perikuva, mutta kuten 2006, kiehuva Isomäki psyykkää hänetkin taklaamaan railakkaasti. Uskomatonta kuinka paljon Nieminen sai itkeä ja valittaa tuomareille, liikaa kunnioitusta. Ässät jätti nää keinot vähemmälle, ehkä myöhempää käyttöä varten.
Tuli katseltua ja kuunneltua kaikki mediatallenteet, analyysit pelistä. Myös YLE Puheen Urheiluiltaa. Oon joskus antanu sapiskaa Pajuojalle, Lindille ulosannista, mutta Kunnaksen, Juuselan ja Salmisen kanssa muodostavat aivan loistava viihdyttävän paketin. Kemiat kunnossa ja läppä lentää. Kunnas vetää hottentottina 1000 sanaa minuutissa ja pyörii ympäri hallia. Hienoa että nykyään on aikaa etsiä entisiä pelaajia haastatteluihin (tuli ainakin Takko, Juha Jyrkkiö...jälkimmäinen oli sitä mieltä ettei Ässät kunnioita ikoneita kuten esim. HIFK, Tappara tekee. Toki sanoi, ettei tällanen seikka tässä juhlassa mitään merkitse), tehdä kunnon ennakot ja loppuanalyysit.
Tässä Kunnaksen referaatti ekan erätauon tapahtumista käytävillä, kun Rautakorpi tykitti otteluvalvojaa kohtaan. Osa kuulukin pelaajahaastattelujen yli.
"Mistä *PIIP* näitä pillinviheltäjiä tänne *PIIP* löytyy jotka ei ole *PIIP* koskaan *PIIP* viheltänyt yhtään mitään *PIIP*"
Tukka-Jukka olis sauhunnut jostain huitomisista ennen Tapparan jäähyä. Lindin mukaan kyse oli enempi siitä, että Tapparalta laitettiin väärä äijä boksiin.
Pajuoja kommentoi ajassa 20.00 tullutta pikkutönimistä (Kankaanperä-Vellu), että pistääkö tuomarit tässä tilanteessa kotijoukkueen ekana koppiin ettei tuu lisätuuppimisia. Sanoi myös: "Itsekin oon tapellut tuolla käytävässä...en valmentajana" Ei maininnut koska ja ketä vastaan.
Eiköhän tää peli oo muistojen kirjoissa. On to the next one. Arvotuksellinen peli 3 Tampereella. _________________ - Mr. Simpson, this procedure could drastically increase your brain power, or it could possibly kill you
- Hmmm... Increase my killing power, eh? I'll DO it!! |
|
| Takaisin alkuun |
|
 |
Pugilisti Enforcer


Liittynyt: 27 Hei 2007 Viestejä: 6038 Paikkakunta: Asterixin kylä
|
Lähetetty: Per Huh 19, 2013 6:14 am Viestin aihe: |
|
|
Hyvää settiä Taitokiekolta! Kiitos.
Ensimmäinen peli olikin pelkkää muniin puhaltelua, 2. jo jotain muuta. Toivottavasti tänään räjähtää. Honkanen kokoonpanoon? _________________ ”Muistan vieläkin sen tunteen, kun Laraque luisteli jäähyaition ohi ja sanoi möreällä äänellä: Sammy, you’re fucking dead. Silloin tiesin, että nyt en voi enää perääntyä.” |
|
| Takaisin alkuun |
|
 |
the hammer Legenda

Liittynyt: 13 Huh 2006 Viestejä: 1212 Paikkakunta: jkl
|
Lähetetty: Per Huh 19, 2013 1:40 pm Viestin aihe: |
|
|
| Taitokiekko #50 kirjoitti: | | Pauli#55 kirjoitti: | | Jollain tapaa taas tuntee itsensä pikkulapseksi. Niin on varmasti ihan hyvä. |
Tosta Luceniuksen tilanteesta voi olla paria mieltä. Turha kyynärellä isku. Mihin ja kuinka paljon Lähteenmäkeä sattu, en osaa vastata. Savinainen-Niemi saatteli kaukalosta, Luceniuksen hanskan ravistelut tuomarien takaa, Niclaksen twiitit torstaina puhelimeen vastaamisesta "Toisin kuin Porissa" tjs. jotka toki poisti melko nopeasti.
|
V*ttu mikä pelle, pahempi peilari kun Ruutu...
http://www.youtube.com/watch?v=pQgW1KctUh8 _________________ "Screw you guys... I'm going home!" |
|
| Takaisin alkuun |
|
 |
GRIM REAPER Tiki talker

Liittynyt: 18 Maa 2006 Viestejä: 2734
|
Lähetetty: Per Huh 19, 2013 9:42 pm Viestin aihe: |
|
|
Kylläpäs molempien Treen finaaleiden loppuratkaisut on pistäny hermot koetukselle, ei voi käsittää.
No, huomenna on uusi päivä ja lähdetään haistelemaan minkälaisen tunnelman luo Isomäki+lauantai+finaali+seisomakatsomo. _________________ "Toivottavasti poliisit pysyvät pois kaukalosta. Me pystymme hoitamaan poliisin hommat itse."
-Matt Nickerson- |
|
| Takaisin alkuun |
|
 |
GRIM REAPER Tiki talker

Liittynyt: 18 Maa 2006 Viestejä: 2734
|
Lähetetty: Sun Huh 21, 2013 11:26 am Viestin aihe: |
|
|
Ääni tänään hieman käheänä eilisestä, oli kyllä infernaalinen tunnelma Isomäessä, voi pojat. 3,5h/suunta meni auton ratissa körötellessä mutta oli kyllä joka minuutin ja kilometrin väärti tuo kokemus. Ensi keskiviikoksi kun vielä saisi liput hommatua niin näkisi pojan noston paikan päällä  _________________ "Toivottavasti poliisit pysyvät pois kaukalosta. Me pystymme hoitamaan poliisin hommat itse."
-Matt Nickerson- |
|
| Takaisin alkuun |
|
 |
Pauli#55 Legenda

Liittynyt: 05 Hel 2005 Viestejä: 1354 Paikkakunta: Pori
|
Lähetetty: Sun Huh 21, 2013 2:02 pm Viestin aihe: |
|
|
Kurkku_aivan_vitun_paskana. Maksa ja haima huutaa kuolemaa mutta perkele sylki perään ja poika poriin! Ei ainakaan meikäläisen älämölöstä kiinni jää! _________________ TÄST MÄÄ SAI VIDEOO!!!!! |
|
| Takaisin alkuun |
|
 |
|